Ubytování, Hotely - Paříž, Londýn, Řím, Amsterdam, Vídeň, Barcelona

Zpět

Bali

23.4.2013 -

Indonéský ostrov Bali, ležící mezi Malajsií na západě a Austrálií na východě, se může zdát malý, co do velikosti o to větší jsou však jeho půvaby a přednosti. Zeptejte se kohokoliv, kdo Bali už navštívil a dostanete tolik kladných odpovědí jako je zrnek písku na pláži. Bali oslňuje spousty faktory.  Největší a nejzjevnější výhodou je, že na Bali je celoročně pěkné počasí (až na období dešťů v prosinci a v lednu), ale neodolatelná je na tomto ostrově i zdejší kultura, fascinující příroda, - hory, rýžová políčka, surfování, potápění, okouzlující chrámy, exotická taneční vystoupení, vynikající jídlo, hinduistická kultura, krásní a milí lidé a v neposlední řadě úchvatné pláže (na východě lákající k potápění, na jihozápadě a především v Kutě k rušnému životu a na poloostrově Bukit k surfování) a celkově pobřeží ostrova vůbec.  Ovšem spousty z těchto věcí mají i ostatní ostrovy v Indonésii, častokrát dokonce větší, monumentálnější a známější. Jenže Bali má navíc jak se tomu tak říká jiskru v oku. Jakmile přistanete nebo doplujete na Bali, obklopí vás neuvěřitelná uchvacující velkolepá a pulsující atmosféra, které se nedá odolat. Pohltí vás, a dokud Bali neopustíte a dokonce mnohdy i když Bali opustíte, ona ta kouzelná směsice pocitů se vás bude držet stále dál, proto se tolik cestovatelů stále dokola vrací.

Zajímavosti

Velkolepé místo oficiálně známé jako chrám Pura Luhur Uluwatu zkráceně Uluwatu se nachází na poloostrově Bukit. Jedná se o jednu z nejlíbeznějších památek Bali a mnoho průvodců považuje tento chrám za nejkrásnější ze všech šesti významných chrámů (Pura Besakih, Ulun Danu Batur, Puncak Penulisan,…),které se na ostrově nacházejí. Chrám se majestátně tyčí na okraji strmé skalní stěny a nabízí tak romantické pohledy na západ slunce, legendární surfaře a tanečníky tradičního tance kecak.

Ubud, centrum kulturní života uprostřed Bali, je město klidu, relaxu a meditací. Většinou se stává základovým městem pro turisty, je snadné se odsud vydat do hor, velkých měst, ale i pláží a zapomenutých vesniček, najdete tu vše od rozmanitých rýžových polí, umění, kultury, řemesel po starobylé chrámy, paláce, levné ubytovaní i nejluxusnější hotely.

Vyhlašná  místa pro potápěče: ostrov Nusa Lembongan, Gili ostrovy, Padang Bay, Nusa Penida (Manta Point, Crystal Bay), Amed, Tulamben